ANAKART ONARIMI

TEKNİK SERVİS ANAKART ARIZA

Macbookunuzda ya da bilgisayarınızda gerçekleşecek anakart arızalarının, tam donanımlı Apple teknik servisimizde uzman ekibimiz ile onarımını gerçekleştiriyoruz. Tamir ve onarım sonrasında yapılan işleme göre cihazınıza garanti veriyoruz.

 • Cihazın sıvı temasa uğraması
 • Devrelerde ve Chipset’ te oluşabilecek arızalar
 • Bios kaynaklı arızalar
 • Soket ve portlarda gerçekleşebilecek arızalar
 • Adaptör batarya ve elektriksel oluşabilecek donanımların çıkaracağı arızalar
 • Darbe, düşme ve ezilme sonucu çıkacak arızalar

LCD EKRAN DEĞİŞİM VE ONARIM

LCD EKRAN DEĞİŞİM VE ONARIM

LCD EKRAN DEĞİŞİM VE ONARIM

Macbooklarda ve bilgisayarlarda oldukça yaygın görülen LCD ekran çatlaması, kırılması, sıvı ile teması genellikle LCD ekran değişimini zorunlu kılar. Macbooklarda ve bilgisayarlarda yoğunlukla görülen ölü piksel sorununu  da ancak ekran değişimiyle çözüme kavuşturabiliyoruz.

KLAVYE DEĞİŞİMİ

KLAVYE DEĞİŞİMİ

KLAVYE DEĞİŞİMİ

Macbooklarda ya da Bilgisayarlarda sıvı teması çok sık karşılaştığımız kazalardan biridir. Bu tarz durumlarda yapılacak ilk şey macbookunuzu veya bilgisayarınızı ters V şeklinde bir zemin üzerinde bekletmek olmalı. Yoksa sıvı madde klavyeyi de geçerek anakartınıza ulaşıp oksitlenme yapabilir. En kısa zamanda uzman bir teknik servise başvurmanız gerekir. Saç kurutma makinesiyle kurutmak plastik yapılı tuşları eriteceği için kesinlikle önermiyoruz.

FAN DEĞİŞİMİ

FAN DEĞİŞİMİ

FAN DEĞİŞİMİ

Macbook fanları ya da Bilgisayar fanları cihazımızın aşırı ısınması durumunda verim kaybını önlemek için kullanılan soğutma sistemidir. 6 ay ve 12 ay arasında kullanım durumuna göre değişen bakımları yapılmadığı takdirde biriken toz ve kirler fan sisteminin verimli çalışmasını engelleyerek cihazımızın yavaşlayıp arıza vermesine sebebiyet vermektedir. Yeterli bir teknik bilgiye sahip değilseniz evinizde yapacağınız temizleme işlemi esnasında ufak bir parçayı yanlış monte etmeniz ya da hasar vermeniz durumunda cihazınızda kalıcı hasarlar oluşabilir. Macbooklarınızın ya da Bilgisayarlarınızın fan temizliği, değişimi ve onarımı işlemlerinde profesyonel destek almanız cihazınızın sağlığı için de büyük önem taşıyor.

MENTEŞE DEĞİŞİMİ

MENTEŞE DEĞİŞİMİ

MENTEŞE DEĞİŞİMİ

Macbook ya da Laptop ekranınızın kasaya bağlayan menteşeler kırıldığında aşağıdaki gibi bir görünü ortaya çıkabilir. Menteşe tamir yaptırmadığınız sürece ekranı açıp kapatarak cihazda kalıcı kozmetik bozukluklara sebep olabilirsiniz. Cihaz kasasında derin çiziklere sebep olabilirsiniz. Bu sebeple en kısa süre uzaman bir ekibe göstererek tamiri ve değişimi mümkündür.

MACBOOK VE LAPTOP BAKIMI

MACBOOK VE LAPTOP BAKIMI

Macbook ve Laptoplarınız zaman geçtikçe eski verimliliğini ve performansını kaybedecektir. Periyodik ve düzenli olarak yapacağınız bakımlar bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. En az 6 ay da bir yapmanız gereken bakımlar yazılımsal ve donanımsal olarak 2’ ye ayrılır. Yazılımsal olarak periyodik olarak bilgisayarı formatlamak yeterli olacaktır. Donanımsal olarak;

 • Anakart ve kasa temizliği
 • Klavye temizliği
 • Ekran temizliği
 • Fan temizliği
 • Termal ped ve termal macunların yenilenmesi